Seriál EDVF Skiroll Classics odstartoval 12. ročník ve Velkých Karlovicích

O víkendu se sešla naše běžkařská špička v Javorníkách ve Velkých Karlovicích, kde se odehrálo první kolo největšího domácího seriálu na kolečkových lyžích EDVF Skiroll Classics. Tato tradiční lyžařská velmi pohostiná a přátelská destinace hostila závody na kolečkovýchlyžích již podeváté a i díky letitým zkušenostem s pořádáním Karlovské 50, se závody více než vydařily. Celý víkend provázela pohodová sportovní atmosféra, které napomohlo i zázemí závodu u Pepiše a super parta pořadatelů kolem Romana Štvrteckého.

V sobotu se jel hlavní a již velmi tradiční závod ze Vsetína do Velkých Karlovic na 30 km proti proudu Vsetínské Bečvy, který byl letos prvním závodem EDVF Skiroll Classics. Hned od startu se jelo i ve velkém horku tvrdé tempo v celém startovním poli, ze kterého se zhruba po 5 kilometrech odpoutala silná skupinka, ze které měl nejvíce sil letošní první vítěz Petr Kolaja, který tak porazil druhého juniora ze Slovenska Matěje Horniaka a třetího loňského vítěze Michala Vanka. V ženách jasně vyhrála závodnice z Polska Magdalena Kobielusz před loňskou vítězkou Terezou Hujerovou a třetí byla juniorkou z Maďarska Lara Lácko. V kategorii OPEN (nejednotné kolečkové lyže) byl nejrychlejší závodníci z Polska Josef Wojtyla a Paulina Wojciechowska.Večer po vyhlášení samozřejmě nechyběla vyhlášená hostina s tatarákem!

V neděli pak na závodníky čekal pouze Skiroll CUP z Karolínky nahoru na hranici se Slovenskem na Kohútku, což je v posledních 3 km hodně tvrdý kopec s místy až 19% rampami. Velké vedro provázelo i nedělní závod, ale všichni se s tím statečně poprali.Nejvíce sil do kopce měli junioři Matěj Horniaka třetí Adrian Kochman, mezi které se vklínil druhý závodník z Polska Piotr Skowron. V ženách neměla konkurenci Terka Hujerová, druhá dojela juniorka Lara Lácko a třetí pak Paulina Wojciechowska.

V mužské kategorii vede po prvních závodech s 230 body Matěj Horniak, mezi ženami oblékne příště žlutý dres Tereza Hujerová (230 b.). Juniorskou kategorii vede také Matěj Horniak a objev sezóny Lara Lácko. Veteránskou soutěž ovládá Jan Svoboda a Veronika Floriánová, v týmové soutěži zatím vede XCSPORT.cz KSI Swenor team.

Seriál bude pokračovat v Jeseníkách, kde se v neděli 4.8. pojede krásný lauf na 40 km (2x 20 km) v okolí Rýmařova s názvem Rýmařov ski maraton, pro kategorii open je připraveno jedno kolo o délce 21 km.

Výsledky: sobota Vsetín - Velké Karlovice - 30 km / 15 km / 10 km -