Třetí závod EDVF Skiroll Classics se jel na Šumavě + Skiroll CUP se jel v Přibyslavy

Seriál EDVF Skiroll Classics se po roční odmlce vrátil opět na Šumavu a stálo to opravdu za to. Závodníky čekala zbrusu nová silnice s hladkým asfaltem na krásné trati z Horní Vltavice přes Borovou Ladu a Kvildu na Horskou Kvildu, kde byl cíl u Hotelu Rankl, který spravuje Martin Jakš. Trasa je dlouhá 23 km a proti proudu řeky Vltavy nastoupají při závodě lyžaři téměř 500 metrů. Pořadatelský tým kolem Zbyňka Pavláska dělal jako vždy to nejlepší, co mohl a tak jsme měli šanci vidět krásný a napínavý závod.

V mužské kategorii odjela skupina 10 favoritů a na Borové Ladě se odpoutala trojice nejrychlejších, které překvapivě nestačil veterán Standa Řezáč, který nakonec dojel čtvrtý. Nejméně sil měl ve finiši leader seriálu Petr Kolaja, jen těsně nestačil Aleš Bohatý a nejsilnější stejně jako minulý týden byl Vašek Sedláček. V ženách byla suveréní Sandra Schützová, která se tímto závodem vrátila do závodní stopy po vážném úrazu v zimě v Norsku. Druhé místo brala juniorka z Maďarska Lara Lácko a třetí byla veteránka Jára Votočková, která se tak dostala do vedení celého seriálu. Juniory vyhrál závodník z Německa Johannes Kuchl, kategorii Open pak František Landa a Agáta Tušlová.

Ve stejný den se jel i noční závod Přibyslav - Sázava a zpět, to celé 2x s čelovkou, který je "malým" závodem do Skiroll CUP. Nejrychlejší ze všech byl František Molva, který porazil Michala Vanka a Karla Znojemského. V ženách vyhrála Tereza Hujerová před Veronikou Floriánovou a Járou Votočkovou, která zvládla i dopolední závod na Šumavě.

Celkově veze žlutý dres EDVF Petr Kolaja s náskokem 67 bodů na Michala Vanka, dalších 38 bodů zpět je junior Jakub Bečvář. V ženách jasně vede Tereza Hujerová s náskokem 110 bodů na veteránku Járu Votočkovou, která má náskok 5 bodů na Veroniku Floriánovou. Juniorský růžový dres Raiffeisen Investiční společnost veze tedy Jakub Bečvář a maďarská závodnice Lara Lackó, zelený veteránský dres Skiservis Mára pak veze také závodník z Maďarska Imre Tagscherer a Veronika Floriánová, týmovou soutěž průběžně vede XCSPORT.cz KSI Swenor team.

Seriál zavítá již tuto sobotu 10.8. na Šumavu na krásný závod z Horní Vltavice přes Kvildu na Horskou Kvildu, kde bude po 26 km mírného stoupání cíl u Martina Jakše. Večer se pak jede noční závod po cyklostezce z Přibyslavi do Sázavy a zpět - jedná se o závod Skiroll CUP s čelovkou, tedy tzv. challenger.

Celkově veze žlutý dres EDVF Petr Kolaja před Vaškem Sedláčkem a Michalem Vankem. V ženách se do vedení dostala veteránka Jára Votočková, která vede před Terezou Hujerovou a Larou Lácko. Juniorský růžový dres Raiffeisen Investiční společnost veze Jakub Bečvář a maďarská závodnice Lara Lackó, zelený veteránský dres Skiservis Mára pak veze také závodník z Maďarska Jalos Mile a Jára Votočková, týmovou soutěž průběžně vede XCSPORT.cz KSI Swenor team.

Seriál zavítá za 14 dní 24.8. do Orlických hor na tradiční výjezd na Šerlich o délce 10 km z Orlického Záhoří. O týden dříve, tedy již příští neděli 18.08. se jede Lázeňská lyže v Lázních Bělohrad - jedná se o závod Skiroll CUP, tedy tzv. challenger.

Výsledky: Horní Vltavice - Horská Kvilda