Čtvrtý závod EDVF Skiroll Classics se jel v Orlických horách

Seriál EDVF Skiroll Classics se jel v Orlických horách,kde i samotný seriál historicky vznikl. Závodníky čekal tradiční výjezd na horské sedlo Šerlich se startem z hraničního přechodu do Polska v Orlickém Záhoří. Trasa je dlouhá 10 km a lyžaři nastoupají při závodě 330 metrů. Pořadatelský tým kolem Jardy a Ládi Knápkových dělal jako vždy to nejlepší, co mohl a tak jsme měli šanci vidět krásný a napínavý závod.

V mužské kategorii odjela skupina favoritů už na sprinterskou prémii,kterou tradičně ovládl nestárnoucí Stanislav Řezáč. Nahoru na vrchol stoupání ale nejrychleji vyjel Petr Knop, druhý za ním marně finišoval Standa Řezáč před Michalem Vankem, na muže ve žlutém tentokráte zbylo pouze 4. místo. V ženách byla opět suveréní Sandra Schützová, která vyhrála už svůj 9. závod v seriálu. Druhé místo brala Eliška Šibravová a třetí byla Tereza Hujerová. Juniory vyhrál Jakub Augsten, juniorky Eliška Šibravová, ve veteránech byl nejrychlejší Standa Řezáč a Jára Votočková, kategorii Open vyhrál Šimon Hurta a Josefína Mládenková.

Celkově veze žlutý dres EDVF Petr Kolaja s náskokem 67 bodů na Michala Vanka, dalších 38 bodů zpět je junior Jakub Bečvář. V ženách jasně vede Tereza Hujerová s náskokem 110 bodů na veteránku Járu Votočkovou, která má náskok 5 bodů na Veroniku Floriánovou. Juniorský růžový dres Raiffeisen Investiční společnost veze tedy Jakub Bečvář a maďarská závodnice Lara Lackó, zelený veteránský dres Skiservis Mára pak veze také závodník z Maďarska Imre Tagscherer a Veronika Floriánová, týmovou soutěž průběžně vede XCSPORT.cz KSI Swenor team.

Seriál zavítá již tuto sobotu 10.8. na Šumavu na krásný závod z Horní Vltavice přes Kvildu na Horskou Kvildu, kde bude po 26 km mírného stoupání cíl u Martina Jakše. Večer se pak jede noční závod po cyklostezce z Přibyslavi do Sázavy a zpět - jedná se o závod Skiroll CUP s čelovkou, tedy tzv. challenger.

Celkově veze žlutý dres EDVF Petr Kolaja před Michalem Vankem a Jenem Sejkem. V ženách drží vedení veteránka Jára Votočková, která vede před Terezou Hujerovou a Veronikou Floriánovou. Juniorský růžový dres Raiffeisen Investiční společnost veze nově Jakub Augsten a maďarská závodnice Lara Lackó, zelený veteránský dres Skiservis Mára pak nově veze Pavel Kupčík a Jára Votočková, týmovou soutěž nadále vede XCSPORT.cz KSI Swenor team.

Seriál zavítá za 14 dní v neděli 8. září do našich nejvyšších hor Krkonoš na výjezd na Friesovy boudy přes Strážné o délce 14,5 km z Vrchlabí. O den dříve, tedy v sobotu 7.9. se jede z Víchové do Roudnice - jedná se o závod Skiroll CUP, tedy tzv. challenger.

Výsledky: ORC Šerlich

Fotogalerie: Láďa Knápek - XCSPORT.cz - fcb ORC