Pátý závod EDVF Skiroll Classics se jel v Krkonoších

Seriál EDVF Skiroll Classics pokračoval v Krkonoších. Závodníky čekal nejtěžší výjezd celého seriálu z Vrchlabí přes Strážné na Friesovy boudy do 1.200 m n.m. Trasa je dlouhá 14,5 km a lyžaři nastoupají při závodě 750 metrů. Pořadatelský tým kolem Lukáše Havla dělal jako vždy to nejlepší, co mohl a tak jsme měli šanci vidět krásný a napínavý závod.

V mužské kategorii se odehrával hodně ostrý souboj, kde si nedal nikdo nic zadarmo. Vyhrál v rekordu trati Mike Ophoff v čase 54:00, na druhém místě dojel junior Aleš Řezáč, který konečně dokázal porazit svého otce Standu Řezáče, který dojel na třetím místě. Vedoucí závodník seriálu Petr Kolaja si vybral slabší den a dojel až na 7. místě. V ženách vyhrála svůj druhý závod v seriálu suverénní Kája Grohová, druhé místo brala juniorka Anna Strouhalová a třetí byla veteránka vedoucí závodnice Jára Votočková. Juniory vyhrál tedy Aleš Řezáč, juniorky Anna Strouhalová, ve veteránech byl nejrychlejší Standa Řezáč a Jára Votočková, kategorii Open vyhrál Pawel Judka z Polska a Marie Havlová.

O den dříve se jel zajímavý intervalový závod z Víchové do Roudnice, kdy se zohledňoval věk závodníků a Ti tak startovali se zajímavými handicapy. Vítězem tohoto závodu se stal Pepa Vejnar a Michaela Háková. Při měření čistých časů to pak byl Josef Provazník a Michaela Háková.

Celkově veze žlutý dres EDVF Petr Kolaja s náskokem 67 bodů na Michala Vanka, dalších 38 bodů zpět je junior Jakub Bečvář. V ženách jasně vede Tereza Hujerová s náskokem 110 bodů na veteránku Járu Votočkovou, která má náskok 5 bodů na Veroniku Floriánovou. Juniorský růžový dres Raiffeisen Investiční společnost veze tedy Jakub Bečvář a maďarská závodnice Lara Lackó, zelený veteránský dres Skiservis Mára pak veze také závodník z Maďarska Imre Tagscherer a Veronika Floriánová, týmovou soutěž průběžně vede XCSPORT.cz KSI Swenor team.

Seriál zavítá již tuto sobotu 10.8. na Šumavu na krásný závod z Horní Vltavice přes Kvildu na Horskou Kvildu, kde bude po 26 km mírného stoupání cíl u Martina Jakše. Večer se pak jede noční závod po cyklostezce z Přibyslavi do Sázavy a zpět - jedná se o závod Skiroll CUP s čelovkou, tedy tzv. challenger.

Celkově veze žlutý dres EDVF Petr Kolaja před Michalem Vankem a nově Stanislavem Řezáčem. V ženách drží vedení veteránka Jára Votočková, která vede před nově Veronikou Floriánovou a Terezou Hujerovou. Juniorský růžový dres Raiffeisen Investiční společnost veze Jakub Augsten a maďarská závodnice Lara Lackó, zelený veteránský dres Skiservis Mára pak veze Pavel Kupčík a Jára Votočková, týmovou soutěž nadále vede XCSPORT.cz KSI Swenor team.

Seriál zavítá za 14 dní v sobotu 21. září do oblasti Ralska do Hamru na Jezeře, kde se pojede pro mladší ročníky závod na 12 km, pro straší ročníky na 24 km nebo hlavní závod na 48 km pod názvem Hamrskiroll.

Výsledky: Víchová - Roudnice + Friesovy boudy

Fotogalerie: Friesovky